SSK Sorgulama

Kategori : Manşet, Sgk, Sorgulama, Ssk - Etiketler :, , , , , , , , - Tarih : 06 Temmuz 2013

SSK sorgulama, kişinin ssk prim gün sayılarının, işe giriş çıkış tarihlerinin ve prime esas kazancının gösterildiği hizmet dökümünün verildiği işlemdir. Bu işlemle çalışanlar ya da emekliliğe prim olarak hak kazananlar prim gün sayılarının toplam tutarını görebilirler. Bu işlem hem internet sitesinden hem sms yoluyla ve hem de kurumun oluşturduğu 170 nolu destek hakkıyla öğrenilebilir.

SSK sorgulama yapmak istiyorsanız öncelikle interneti kullanmak istiyorsanız SGK sitesine giriniz. SSK sitesinde bulunan e­sgk butonunda bulunan e­hizmetler bölümüne giriniz. Bu bölümde sigortalı olarak çalışanların, bağ­kur ve emekli sandığı çalışanların hizmet dökümleri ayrı bölümlerde verilmektedir. Eğer sigortalı çalışyorsanız hizmet dökümü 4a bölümünü tercih ediniz. Bağ­Kur çalışanları hizmet dökümü 4B bölümünü seçmeli, emekli sandığı çalışan memurları ise hizmet dökümü 4c bölümlerinden hizmet dökümlerine ulaşabilirler.

Doğru seçimi yaptığınız takdirde gelen panele uyruk, tc kimlik no, nüfus il, cilt no, doğum yılı ve sitenin güvenlik nosu girildiğinde hizmet dökümü ayrıntılı olarak görülebilmektedir. Hizmet dökümünü dilerseniz yazıdan çıktı da alabilirsiniz. Sitede bulunan sms bölümüne giriniz. İlk işe giriş tarihim ve toplam hizmet günüm ne? bölümüne girildikten sonra Pt yazıp boşluk bırakıldıktan sonra tc kimlik no girilir ve boşluk bırakılarak aile sıra no yazıldıktan sonra da 5502 kısa mesaj atılarak ulaşılabilir. Ücretsiz olan bu uygulamadan da faydalanabilirsiniz. SSK sorgulama işlemlerinden eğer sms yoluyla bilgi edinmek istiyorsanız.

SSK SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar (1)
 • 23 Eylül 2013 tarihinde Erol koç tarafından

  Emekli olacagım,ama bagkurda evrak dolaşması çok oyalanıyor.4Aydır ssk,ya 53 gün primimi göndermedi.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :
  Önceki yazıyı okuyun:
  fatura-borcu-sorgulama
  Fatura Sorgulamanın Yeni Adresi

  FATURA SORGULAMA İŞLEMLERİNİZ E DEVLET TE İnsan hayatının temel ihtiyaçları arasında bulunan ve olmazsa olmazlardan olan 3 temel esas vardır....

  Kapat
  Yandex.Metrica